stef.log

Jak Onet tworzy informacje

Za Onet.pl - „Thunderbird 2 w wersji polskiej”:

Mozilla Fundation wydała kolejną wersję programu Thunderbird 2 w wersji Beta 2.

Oprócz usunięcia błędów, poprawieniu ochrony prywatności i podniesieniu poziomu bezpieczeństwa, podstawową zauważalną zmianą jest wprowadzenie aplikacji w kilkudziesięciu wersjach językowych w tym polskiej.

Zanim pojawi się na rynku w pełnej, komercyjnej wersji, dostępne jeszcze będą dwa wydania Release Candidate, które zapowiadane są w połowie lutego.

(wyróżnienia moje, oryginał, pamiątka)

Pierwszą rzeczą po przeczytaniu tej informacji jaką zrobiłem, było sprawdzenie czy w kubku aby jeszcze znajduje się kawa… „brakło” - jak to pewna sklepowa zwykła określać - może to i lepiej, ponieważ wpis ma temperaturę odwrotnie proporcjonalną do nowego wkładu rzeczonego kubka.

  1. Program Mozilla Thunderbird nie posiada komercyjnych wersji. Posiada, zasadniczo wersje stabilne oraz testowe, wszystkie dostępne do pobrania za darmo, czy to w postaci binarnej czy to kodu źródłowego. (sponsorzy: GPL, LGPL oraz MPL)
  2. Thunderbird posiada polską wersję lokalizacyjną od przeszło dwóch lat (czyli od grudnia 2004r i wersji 1.0). (ten punkt sponsoruje zespół Aviary.pl)

To tyle sprostowania. Zastanawia mnie natomiast jak doszło do wyprodukowania informacji? Artykuł, z którego w założeniu miał zostać zrobiony przedruk (choć to tylko mój domysł, na stronie Onetu jako źródło podano tylko ogólny odnośnik do Chipa) takich bredni nie zawiera. Wydawało mi się do niedawna, że już w szkole podstawowej uczą, aby takich rzeczy nie robić.

Niech żyje kreatywność! (a prognozę pogody polecam sprawdzać gdzie indziej…)

Ostatnia aktualizacja: https://www.splewako.com/log/20070125